سامانه ها

سامانه تبادل اطلاعات سلامت (HIX) به عنوان یک بستر نرم افزاری با مدیریت و حاکمیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. به عبارتی کلیه تعاملات صورت گرفته در این زیر ساخت با مدیریت و مالکیت وزارت بهداشت بوده و کلیه بانک های اطلاعاتی و اطلاعات دریافتی در سامانه های مستقر بر روی این بستر در مرکز داده این وزارتخانه بوده و صرفا بهره برداری از کلیه اطلاعات با مجوز و نظارت مستقیم این وزارتخانه امکان پذیر می گردد.

انتقال اطلاعات میان سامانه های نرم افزاری، ایجاد بستر برای ارائه خدمات و سرویس های اطلاعاتی و همچنین ایجاد استاندارد ها و پروتکل های لازم برای ارتباط از ویژگیهای بارز این سامانه می باشد و کلیه فعالان حوزه سلامت اعم از بیمارستانها، مراکز درمانی ، داروخانه ها ، سازمانهای بیمه گر و شرکت های تولید و پخش دارو با رعایت یک استاندارد مشخص امکان برقراری ارتباط و ارائه و یا دستیابی به سرویس های مورد نظر خود را دارند.

یکی از سامانه های فعال در این بستر سامانه مدیریت امور داروخانه های کشور است. این سامانه وظیفه اتوماسیون کلیه امور مربوط به داروخانه ها از قبیل صدور مجوز تأسیس، پروانه تأسیس ، پروانه های مسئولین فنی، جابجایی محل داروخانه، انتقال سرمایه و ... را به عهده دارد. براساس بخشنامه شماره 665/12261 از تاریخ 1395/8/5، کلیه تعاملات متقاضیان، مؤسسین و مسئولین فنی با واحد امور داروخانه دانشگاهها بصورت الکترونیک و از طریق این سامانه در حال انجام می باشد.

شماره های تلفن پشتیبانی این سامانه شامل دو بخش می باشد:

الف) پاسخگویی به مشکلات و خطاهای سامانه ویژه متقاضیان، مؤسسین و مسئولین فنی داروخانه ها: 02148000983 و 02191015600

ب) پاسخگویی به مشکلات و خطاهای سامانه ویژه واحد امور داروخانه دانشگاهها: 113-02166405596

جهت رفتن به سامانه مدیریت امور داروخانه های کشور از    اینجا    اقدام نمایید.

تاریخ به روز رسانی: 1400/07/28
تعداد بازدید: 403
Powered by DorsaPortal